W imieniu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i Związku Stowarzyszeń Polska Rada Psychoterapii serdecznie zapraszamy wszystkich psychoterapeutów, psychologów, lekarzy, studentów oraz zainteresowanych psychoterapią i praktyką kliniczną w czasie pandemii na spotkanie

Bliskość. Dystans. Izolacja. Psychoterapeuta w zmieniającym się świecie.

Wykład dotyczyć będzie roli relacji terapeutycznej w okolicznościach związanych z pandemią; doświadczania zmian przez psychoterapeutę i pacjenta. Poruszone zostaną aspekty pracy i możliwości kształtowania relacji w warunkach online, a także przeżyć izolacji i dystansu przez obie strony uczestniczące w spotkaniu psychoterapeutycznym. Zagadnienia te zostaną przedstawione z perspektywy współczesnej relacyjnej psychoterapii Gestalt (podejście humanistyczno-doświadczeniowe).

Po wykładzie serdecznie zapraszamy do dyskusji z naszym gościem i innymi uczestnikami spotkania. Jesteśmy ciekawi różnych perspektyw!

By zagwarantować miejsca wszystkim zainteresowanym, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Margherita Spagnuolo Lobb Ridotta

Margherita Spagnuolo Lobb – nauczycielka psychoterapii, superwizorka i psychoterapeutka. Autorka kilkudziesięciu artykułów i książek z dziedziny psychoterapii, w szczególności humanistyczno-doświadczeniowej. Założycielka i kierownik Instytutu Gestalt (Siracusa, Palermo, Milan). Członek New York Institute for Gestalt Therapy (NYIGT), była prezes oraz członek honorowy European Association for Gestalt Therapy (EAGT), założycielka i honorowa prezes Italian Association for Gestalt Psychotherapy (SIPG), była również prezesem Italian Federation of Psychotherapy Methods (FIAP).

 

Wkrótce nakładem Wydawnictwa Harmonia Universalis ukaże się polski przekład jej książki „Teraz-dla-potem w psychoterapii. Psychoterapia Gestalt w ponowoczesnym społeczeństwie”.

8 maja godz. 17:30

Gdzie: platforma Zoom
Wykład będzie tłumaczony symultanicznie z jęz. angielskiego

Udział w tym wydarzeniu jest nieodpłatny.

Zarezerwuj bezpłatne miejsce na wykładzie dr Margherity Spagnuolo Lobb.
Do zobaczenia na Spotkaniach Integracyjnych PRP Online!
Link do formularza zapisu

Organizatorzy:
Gestalt   Polska Rada Psychoterapii

Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/93440132442?pwd=a3F5clN0aU1DRDRmNEs4Qm8vWDlFZz09
Meeting ID: 934 4013 2442
Passcode: 552465