Webinar z Joanną Kato i Guusem Klarenem
Online, 25 marzec 2022 r. 10.30-13.00 i 14.00-16.30

Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, oraz pracowników różnych zawodów, którzy obecnie wspierają kryzys humanitarny i pracują z uchodźcami przekraczającymi granicę z Polską do udziału w webinarze „Współczucie w działaniu”.

Wydarzenie realizujemy w ramach współpracy z European Association for Gestalt Therapy (EAGT).

Projekt „PoMoc Pomagającym – Gestalt w Działaniu” mający na celu wsparcie pracujących z uchodźcami na terenie Polski realizujemy dzięki zaangażowaniu członków Komisji Human Rights and Social Responsibility i członków EAGT, którzy wolontaryjnie chcą podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie.

Skupimy się na:

  • zasadach Pierwszej Pomocy Psychologicznej
  • jak rozpoznawać i zaspokajać najbardziej podstawowe potrzeby fizyczne emocjonalne i praktyczne uchodźców, respektując i realistycznie podchodząc do granic, działań i zaniechań.

Zwrócimy uwagę na:

  • wspieranie samego siebie wolontariusza, wiedząc, że długotrwałe współczucie w działaniu jest możliwe tylko w równowadze z dobrą samoopieką.

W miarę możliwości webinar ma charakter interaktywny, w którym jest miejsce na dzielenie się doświadczeniami i uczenie się od siebie nawzajem.

Całość będzie tłumaczona z i na jęz. angielski.

Planowany początek piątek 25 marca 10.30 a zakończenie  16.30 (z przerwą na lunch).
Miejsce: Zoom online

https://zoom.us/j/94507592745

Meeting ID: 945 0759 2745

Nie wystawiamy zaświadczeń o uczestnictwie w tym wydarzeniu.

Joanna Kato – mgr psychologii, psychoterapeutka Gestalt, superwizorka i trenerka. Pracuje w prywatnej praktyce oraz jest współpracownikiem i wolontariuszem w Babel Day Centre w Atenach, w Grecji. Szkoli grupy międzynarodowe. Obecnie przewodnicząca Human Rights and Social Responsibility Committee EAGT  oraz członek Greckiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (HAGT). Zaangażowana w obszarze praw człowieka oraz pracą z uchodźcami od 1997 roku. Członek EAP, posiada ECP. Kontakt: kato.joan@gmail.com

Guus Klaren – mgr nauk społecznych, psychoterapeuta Gestalt, superwizor, międzynarodowy trener i konsultant w prywatnej praktyce. Facylitował procesy transformacji w wielu organizacjach. Początkowo pracował jako pracownik socjalny i nauczyciel metodyki pracy socjalnej w szkolnictwie zawodowym. Pełnił funkcję starszego partnera w lokalnej organizacji pozarządowej w Ghanie, pracując ze społecznościami w celu zmniejszenia ubóstwa społeczno-ekonomicznego. Były prezes Holendersko-Flamandzkiego Stowarzyszenia Teorii i Terapii Gestalt (NVAGT). Członek Human Rights and Social Responsibility Committee EAGT. Certyfikowany psychoterapeuta EAGT, superwizor i członek GPO Committee. Kontakt: gklaren@hetnet.nl

 

Udział w webinarze jest nieodpłatny dzięki wolontaryjnej pracy prowadzących i wsparciu EAGT.

* Przed zapisem prosimy sprawdź, czy masz opłacone składki członkowskie w PTPG i/lub EAGT.

 

 

 

 

    Wydarzenie jest kierowane do wolontariuszy oraz osób, które obecnie wspierają kryzys humanitarny i pracują z uchodźcami przekraczającymi granicę z Polską. Zapraszamy też do skorzystania z kolejnych edycji.


    Wysysłając ten formularz zostaniesz wpisany na listę uczestników.