„Teoria pola w praktyce klinicznej – kompetencje psychoterapeuty”
Warszawa, 10-12 styczeń 2020 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich psychoterapeutów, zainteresowanych relacyjną psychoterapią Gestalt, teorią pola i obszarem kompetencji psychoterapeutycznych.

Uważa się, że relacja jest siłą kształtującą sytuacji terapeutycznej, centralnym jej procesem, który definiuje jej uczestników, dziejący się i nieustannie zmieniający się sposób uczestniczenia w niej.

Poprzez próby pomagania naszym pacjentom często stoimy na przeszkodzie procesom zdrowienia. Seminarium ma za zadanie wsparcie psychoterapeutów w eksplorowaniu tego jak być z pacjentem w efektywny sposób.

Dr Roubal przedstawi kompetencje istotne w procesie kształtowania obecności psychoterapeuty. Omówi sekwencję kroków, która opisuje jak psychoterapeuci mogą pracować z samymi sobą w krótkiej chwili pomiędzy doświadczeniem tego co rozwija się podczas bycia z pacjentem a aktywną interwencją skierowaną ku niemu. To przykład praktycznego zastosowania teorii pola w praktyce klinicznej.

Seminarium składa się części teoretycznej,  doświadczeniowej oraz z części pokazowej. Prowadzący Jan Roubal czerpie ze bogatego doświadczenia klinicznego i dydaktycznego.

14632889_1836465576586647_3201553139460373066_nDr Jan Roubal jest psychoterapeutą, psychiatrą, superwizorem i nauczycielem psychoterapii. Wykłada psychoterapię na Uniwersytecie Masaryka w czeskim Brnie, gdzie  uczestniczy również w pracach Centrum Badań Psychoterapii. Zasiada w zarządzie Komitetu Badań EAGT. Założył i przewodniczy szkole Training in Gestalt Therapy (www.gestaltstudia.cz) oraz Traning in Psychotherapy Integration (www.psychoterapie-integrace.cz).

Publikuje głównie na temat psychoterapii w praktyce klinicznej i jest współwydawcą trzech książek, czeskiego wydania „Current Psychotherapy“ (Portal, 2010), a angielskiego wydania „Towards a Research Tradition in Gestalt Therapy oraz  opublikowanej w kilku językach książki „Psychoterapia Gestalt w praktyce klinicznej. Od psychopatologii do estetyki kontaktu.“ (wyd. pol. Harmonia Universalis, 2016).

Planowany początek godz. 9.30 piątek, zakończenie niedziela godz. 14.00. Miejsce: ul. Freta 20/24a, Warszawa (wejście z boku, 2 piętro). Pozostałe szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Udział w seminarium liczy się do re-certyfikacji.

Całość będzie tłumaczona z jęz. angielskiego.

Koszt uczestnictwa:

  • cena dla członków PTPG* 750 zł
  • cena dla pozostałych uczestników 950 zł

* Zniżka przysługuje wyłącznie osobom, które mają aktualnie opłacone składki członkowskie.

Limit miejsc na to wydarzenie został wyczerpany. Możliwość zapisu tylko na listę rezerwową.